Doktorum Programı İzle Kanal D 9 Şubat Çarşamba “Kış Hastalıkla

2011-02-08 22:38:00

“Kış Hastalıkları ve Öksürük”

Sunuculuğunu Zahide Yetiş  ve Op. Dr. Aytuğ Kolankaya’nın yaptığı  Doktorum'da 9 Şubat Çarşamba günü “Kış Hastalıkları ve Öksürük” konusu  ele alınacak.   

İstanbul Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nermin Güler ve Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Rasim Küçükusta Doktorum’un stüdyo konukları.

Özellikle içinde bulunduğumuz kış mevsiminde inatçı öksürükle seyreden grip, dikkat edilmediğinde zatürreye kadar varan tehlikeli solunum yolları hastalıklarına yol açabiliyor. Öksürük bazen tansiyon ilacından, bazen tüylü bir oyuncaktan hatta Legolardan bile kaynaklanabiliyor. Peki, hangi tür sağlık sorunu ne tür öksürükle seyrediyor? Ne zaman doktora gitmek, hangi ilaçları kullanmak gerekiyor? Mevsim hastalıkları hangi yaş grubunda daha tehlikeli oluyor? Astım ilaçları ölüme neden olur mu? Hepsi ayrıntılı olarak Doktorum’da anlatılacak.

Konuk uzmanlar, hem stüdyo konuklarının hem de canlı  telefon ve mail yoluyla Doktorum’a ulaşan izleyenlerin sorularını  yanıtlayacak. Saat 9:00 İzlemek için tıklayın...

37
0
0
Yorum Yaz